Nevşehir Kapadokya

Nevşehir ilimizin en önemli turistik yerlerinden birisi Kapadokya ‘dır. Kappadokia olarak yabancılar trafından anılan bu yer güllüdağının püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu tabakalar sayesinde binlerce yıl yağmur ve ruzgar etmenleri tarafından aşındırma sayesinde ortaya çıkan gidip görülmesi gereken en önemli doğal güzel eserlerden biridir.

 

Bu yerler şuanda turizm açısından hizmet vermiş olsa da eskiden yerleşim yerleri olarak da kullanılmıştır. M.Ö yıllarda ise sığınak halinde kullanmışlardır. Kapadokya Peri Bacaları Nevşehir iline gittiğinizde gezmeniz gereken yerlerden birisidir. Birbirinden güzel peri bacaları eşsiz görüntü ve huzur vermekte. Ayrıca Kapadokyayı balon turları sayesinde yukarıdan inceleyebilir, peri bacalarına güz atabilirsiniz..
kapadokya peri bacaları Nevşehir Kapadokya
Kapadokya’ya gittiğinizde sadece Peri Bacaları‘nı değil önemli yerleri de gezmelisiniz. Size önerimiz, Nevşehir Şifalı Kaplıcaları‘ nıda gezmeniz gidip görmenizdir.

Kapadokya Nevşehir Kapadokya

peri bacaları Nevşehir Kapadokya

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>